Murzasichle, widok na Tatry
22 stycznia: temperatura: -3 -15˝C
ciśnienie: 1015 hPa, wiatr: 4 km/h poudniowo-zachodni, warunki biometeorologiczne: niekorzystne
Apteka dyżurnaa: Zakopane Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

Zakopane posprzątane - Sprzątanie Miasta Zakopane 2007

[ dodano: 24.12.2007 ]
Zakończyła się akcja "Sprzątanie Miasta Zakopane 2007". Uczniowie z zakopiańskich szkół nie zawiedli. Zebrali prawie 11 ton odpadów!. Pracowali na wiosnę i w jesieni. Porządkowali tereny w centrum i na obrzeżach naszego miasta.
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zakopane Burmistrz Janusz Majcher wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe tym szkołom, które uzyskały najlepsze wyniki.
W tym roku zwyciężyło Gimnazjum Specjalne, które proporcjonalnie do ilości uczniów nazbierało najwięcej śmieci. Drugie miejsce z ilością prawie 100 worków zajęła Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zakopanem, a trzeci wynik uzyskało Gimnazjum Nr 3.
Ponadto wyróżnione zostały następujące szkoły: Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych, Szkoła Podstawowa Nr 7 i Szkoła Podstawowa Nr 1. Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.
Akcja "Sprzątanie Miasta Zakopane" jest kontynuowana od wielu lat. Z jednej strony cieszy fakt dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli w tą niewątpliwie cenną formę wychowania. Niestety, pojawiająca się z roku na rok prawie taka sama ilość śmieci nie świadczy najlepiej o nas samych. To, co "padało łupem" naszych uczniów tylko w niewielkim stopniu jest "zasługą" odwiedzających Zakopane gości. Wyciągane z krzaków, lasów, rowów, czy znajdowane nad brzegami naszych potoków śmieci pochodzą głównie z gospodarstw domowych. To ta druga, smutna "strona medalu". Pozostaje nadzieja, że kiedyś taka akcja nie będzie potrzebna. Piotr Kyc
Murzasichle | historia | kultura i sztuka | galeria | komunikacja | wycigi narciarskie | handel i usugi | gastronomia | mapka | aktualnoci | kontakt
Murzasichle noclegi: Pensjonaty | Orodki wypoczynkowe / Domy wczasowe | Pokoje Gocinne | Apartamenty | Willa | Wynajem domkw
© Murzasichle 2003 - 2011
Valid HTML 4.01! Informacje RSS z Murzasichla