Murzasichle, widok na Tatry
22 stycznia: temperatura: -3 -15˝C
ciśnienie: 1015 hPa, wiatr: 4 km/h poudniowo-zachodni, warunki biometeorologiczne: niekorzystne
Apteka dyżurnaa: Zakopane Kamieniec 5, tel: 18 206 80 56

Weekend z adidas outdoor tour w Zakopanem

[ dodano: 4.09.2012 15:41:22 ]
W najbliższy weekend czeka nas mnóstwo sportowych emocji. To za sprawą outdoorowego teamu adidas, którego przedstawiciele będą gościć w Zakopanem podczas 8. Spotkań z Filmem Górskim. Możecie razem ze sławnymi sportowcami zmierzyć się z takimi dyscyplinami jak: slackline, wspinanie, bouldering. Poniżej zdradzamy więcej szczegółów dotyczących atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy adidas outdoor tour. Zobaczcie, co potrafią najlepsi i podejmijcie wyzwanie adidas!

SOBOTA, 8 WRZEŚNIA

Wspinaczka na Mnichu (Barbara Zangerl, Martin Krasnansky)

Dwójka czołowych wspinaczy z teamu adidas outdoor, Barbara Zangerl oraz Martin Krasnansky, podejmie próbę pokonania znanych ze swoich trudności dróg wspinaczkowych: Metallica oraz Wariant R. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć utytułowanych, międzynarodowych wspinaczy na drogach, które w Polsce budzą respekt i podziw. Emocji i adrenaliny z pewnością nie zabraknie. Pikanterii dodaje fakt, iż Metallica nie miała jeszcze żeńskiego powtórzenia, trzymajmy więc szczególnie kciuki za Barbarę.

Slackline i highline jam na Krupówkach (Lukas Irmler, Reinhard Kleindl)

Po raz pierwszy nad Krupówkami rozwieszony zostanie highline, na którym swoje umiejętności zaprezentuje dwóch sportowców teamu adidas outdoor: Reinhard Kleindl oraz Lukas Irmler - światowego formatu mistrzów w tej dziedzinie. Taśma, która połączy budynki po sąsiednich stronach ulicy, będzie zawieszona kilkanaście metrów nad głowami spacerujących po Krupówkach przechodniów. Natomiast w pobliżu, nieco niżej, rozciągnięty zostanie slackline dla publiczności. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w slacku, a przy okazji wygrać nagrodę w jednym z wielu konkursów. Aktywności odbędą się w okolicy budynków Pekao S.A oraz hotelu Gromada przy Krupówkach (highline oraz mini slackline dla amatorów) oraz w parku przy budynkach Dworca Tatrzańskiego (pokazy oraz slackline dla ekspertów).

adidas Zako Boulder Power: eliminacje (Adam Pustelnik)

O godz. 11:00 startuje adidas Zako Boulder Power - zawody wspinaczkowe będące jednocześnie jedną ze stałych edycji prestiżowego Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu. Najlepsi polscy zawodnicy, zagrzewani przez grupę dj-ów, będą zmagać się na sztucznej ścianie postawionej specjalnie na tę okazję w centrum Zakopanego, obok budynku Dworca Tatrzańskiego. W przerwie eliminacji ok 14:30 zawodnicy i kibice będą mieli możliwość przymierzyć się do boulderu wymyślonego przez jednego z najlepszych polskich wspinaczy Adama Pustelnika.

Spotkania ze sportowcami (Olaf Obsommer, Tomas Greksak, Barbara Zangerl, Thomas Huber)

Na wszystkich pasjonatów sportów outdoorowych czekają spotkania ze sportowcami teamu adidas outdoor, którzy opowiedzą o swojej pasji, wyzwaniach i przekraczaniu własnych barier.

Dworzec Tatrzański

14:15-15:00 spotkanie z kajakarzem Olafem Obsommerem

15:15-16:15 pokaz filmu "tatry is all in" oraz spotkanie ze wspinaczem Tomasem Greksakiem Kino Sokół

18:15-19:45 spotkanie z Barbarą Zangerl

20:00-21:00 spotkanie z Thomasem Huberem

NIEDZIELA, 9 WRZEŚNIA

adidas Zako Boulder Power: półfinały i finały

Zacięta rywalizacja i sportowe emocje rosnąć będą od godz. 10:00 na obiekcie wspinaczkowym obok budynku Dworca Tatrzańskiego, na którym odbywać się będą finałowe przystawki adidas Zako Boulder Power. Podczas finałów zawodów wystąpi też artysta-performer Bartek Kolbusz, który na żywo wykona statuetki dla zwycięzców.

Do zobaczenia! Lou
Murzasichle | historia | kultura i sztuka | galeria | komunikacja | wycigi narciarskie | handel i usugi | gastronomia | mapka | aktualnoci | kontakt
Murzasichle noclegi: Pensjonaty | Orodki wypoczynkowe / Domy wczasowe | Pokoje Gocinne | Apartamenty | Willa | Wynajem domkw
© Murzasichle 2003 - 2011
Valid HTML 4.01! Informacje RSS z Murzasichla