Czwarty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [2008-01-11 ]
Serdecznie zapraszamy na Czwarty Karpacki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - 12/13.01.2008. Tym razem gramy już w jedenastu w schroniskach PTTK! Są to obiekty na: Hali Krupowej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, nad Morskim Okiem, na Ornaku, Przegibku, Rycerzowej, Turbaczu, Wielkiej Raczy oraz na Wierchomli.
Nasi wolontariusze odwiedzą też Kasprowy Wierch oraz schroniska na Polanie Chochołowskiej, Hali Gąsienicowej, w Dolinie Roztoki, na Starych Wierchach oraz na Maciejowej.
Kwesta w schroniskach diametralnie różni się od nizinnej. Tu wsparcie Orkiestry wymaga wysiłku. Tu nie wystarczy wrzucić monety do skarbonki wolontariusza na ulicy. Tu należy samemu przyjść do skarbonki!
Nasi wolontariusze kwestować będą w wymienionych schroniskach oraz w miejscowościach u podnóża tych schronisk i na okolicznych szlakach. W wybranych schroniskach przeprowadzone zostaną też licytacje na rzecz Orkiestry.
Dodatkowo, do skarbonek WOŚP trafi część dochodu z noclegów w finałowy weekend (12/13.01.2008), zatem każdy kto przenocuje wtedy u nas zasili konto Orkiestry, nawet jeżeli nie wrzuci do skarbonki ani grosza.
W niektórych schroniskach za wybrane potrawy będzie można zapłacić uiszczając stosowną kwotę do skarbonki (grochówka na Przegibku, pomidorowa pod Wierchomlą, żurek na Krupowej, Kudłaczach, Rycerzowej, Turbaczu oraz Wielkiej Raczy).
W schronisku na Turbaczu wystąpią zespoły regionalne, a pod Wierchomlą odbędzie się dwudziestoczterogodzinny koncert poezji śpiewanej (wystąpią: Kris, Mikołaj Desaniuk, Karol Płudowski - start: 12.01.2008, wieczorem).
A nad Morskim Okiem kwestować będą nasi wolontariusze z Gdańska. Tak, to nie pomyłka, bo przecież - według legend - Morskie Oko ma podziemne połączenie z morzem... Pamiątek znad Bałtyku nie zabraknie... :)
Przebieg Czwartego Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie na bieżąco relacjonowany przez portal www.wierch.pl
Dokładniejsze informacje o Karpackich Finałach WOŚP znajdują się na stronie www.orkiestra.wierch.pl
Informacje: Kuba Terakowski
|